Město Albrechtice

Společenské zázemí v Hynčicích: přestavba pokračuje

Město Albrechtice se po získání dotace na opravu brownfieldů pustilo do projektu přestavby chátrajících fotbalových kabin v Hynčicích. Tento krok přinese dlouho očekávané kulturní zázemí pro místní občany.

Realizací byla pověřena společnost MIBORO s. r. o. K financování této přestavby přispěje také Státní fond podpory investic, od kterého město získalo dotaci ve výši přes 6 milionů korun. Celková hodnota stavby je odhadována na téměř 11 milionů korun.

Stavba již nabrala konkrétní obrysy – vnitřní příčky hrubé stavby jsou téměř dokončeny, střecha je zaměřena a výroba sbíjených vazníků probíhá. V květnu se očekává pokračování práce na střeše a následně i uvnitř objektu. Současně se bude pracovat na infrastruktuře kolem budovy, včetně pokládky potrubí na dešťovou vodu. Připojení k elektřině zajistí firma ČEZ Distribuce. Tato iniciativa umožní Hynčicím a okolí využívat nový prostor pro akce, setkání a kulturu.

Datum vložení: 29. 4. 2024 7:45
Datum poslední aktualizace: 29. 4. 2024 7:45